2018. Január 16. | Gusztáv
Regisztráció | Belépés

Bravúrgyőzelmet aratott a magyar férfi kéziválogatott

2013. Április 5. | fgabi | Szólj hozzá elsőként!

A fergeteges veszprémi hangulatban megrendezésre kerülő mérkőzésen a magyar válogatott végig partiban volt ellenfelével. Az elején igaz jobban kezdtek a horvátok, de a félidő végére már mi vezettünk – 8:7-tel mehettek szünetre a csapatok.

A szünt után igazi parti hangulatban folytatódott a találkozó. Ennek elsősorban a Mocsai-csapat volt a legfőbb letéteményese: Mikler Roland elképesztő bravúrokat bemutatva tartotta féken a horvát gólvágókat, míg elől elsősorban az újonc Szalafai, Császár és Nagy Kornél szállították a magyar gólokat.

Az utolsó perc óriási izgalmakat tartogatott. A horvátok Buntic révén feljöttek 19-18-ra, de a magyar időkérés után Nagy Kornél újra eredményes tudott lenni, eldöntve ezzel a mérkőzést. A vendégek mindent megtettek a még fennmaradó időben az egyenlítés érdekében, de a kétgólos előnyt sikerült megtartaniuk a magyar fiúknak.

A magyar válogatott hatalmas küzdeni akarással legyőzte Horvátországot, öt év után először, így pontelőnnyel vezeti selejtező-csoportját, amelyből már csak hatalmas csoda folytán nem juthat tovább.

Mikler büntetőket fogott

Férfi Eb-selejtező, 4. csoport, 3. forduló
MAGYARORSZÁG–HORVÁTORSZÁG 20–18 (8–7)
Veszprém, játékvezetők: Abrahamsen, Kristiansen (norvégok)

MAGYARORSZÁG: Mikler, Tatai (kapusok), Ancsin, Császár 6 (1), Harsányi 1, Ilyés 3, Lele, Mocsai T. 2, Nagy K. 5, Nagy L., Schuch, Szalafai 1, Szöllősi, Törő 1, Vadkerti 1, Zubai. Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos.
HORVÁTORSZÁG: Alilovic, Sunjic (kapusok), Bicanic 1, Buntic 4 (2), Duvnjak 1, Gojun, Horvat 4, Kopljar 2, Lackovic, Matulic, Musa, Nincevic 3, Spelic, Sprem, Vori 3, Vukovic. Szövetségi kapitány: Slavko Goluza.

Kiállítások: 10, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 2/1, ill. 5/2.

Az Európa-bajnoki selejtezők programja, 4. csoport:
2013. április 6. 18:30, Zágráb: Horvátország-Magyarország (tv: Sport1)

Magyarország-Horvátország 20-18

A 4. csoport állása: 1. Magyarország 6 p (80-67), 2. Horvátország 4 p (72-64), 3. Lettország 2 p (76-86), 4. Szlovákia 0 p (69-81).